Zrównoważona produkcja: jakie są wyzwania i korzyści dla przemysłu?

Written by

Dane przedstawione przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska dają do myślenia. Na ich podstawie można wywnioskować, że to przemysł odpowiada za emisję ponad 20% gazów cieplarnianych, które są szkodliwe… Równocześnie to właśnie w przemyśle zachodzą takie roszady, które mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Tematem, który wiąże się z tym zagadnieniem, jest zaś zrównoważona produkcja!

Ma ona na celu ograniczenie wpływu produkcji na środowisko. Jednocześnie kluczowe jest zachowanie jej opłacalności i zaspokojenie potrzeb społeczeństwa.

Zrównoważona produkcja to zmiana ekspansywnego modelu wytwarzania różnego rodzaju dóbr (który obowiązywał przez ostatnie lata). Na jak najbardziej przyjazny dla środowiska i korzystny dla społeczeństwa. Więcej o tym temacie znajduje się w artykule ze strony https://racontrols.pl/bazawiedzy/zrownowazona-produkcja-wyzwania-i-korzysci-dla-przemyslu/. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Coraz więcej rozmaitych firm decyduje się na rozwiązania technologiczne, które znacząco ograniczają negatywny wpływ działalności przemysłowej na naszą planetę.

Nie da się ukryć, że ceny rosną (np. mediów, surowców, jak i koszty pracy). Dodatkowo występuje niedobór siły roboczej. Te oaz inne czynniki sprawiają, że przejście do modelu zrównoważonej produkcji staje się koniecznością. A przedsiębiorstwa, które już zainwestowały w rozwiązania automatyzacji zauważają dzięki temu rozmaite walory. Jest to zatem temat warty uwagi…

Na jakie plusy można liczyć? To znaczące obniżenie kosztów. Ważne jest też zredukowanie liczby odpadów poprodukcyjnych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu, zwiększenie wydajności, a także podejmowanie lepszych decyzji pod kątem biznesowym.

Nie da się ukryć, że różne przedsiębiorstwa dochodzą do modelu zrównoważonej produkcji rozmaitymi drogami. Wspólnym mianownikiem na tej płaszczyźnie są na pewno dane. Można je szybko pozyskiwać, analizować oraz agregować. Na skutek tego można potem lepiej automatyzować i zarządzać procesami biznesowymi.

Dzięki danym (są one zaś wymieniane w czasie rzeczywistym) poszczególne maszyny mogą komunikować się pomiędzy sobą z operatorami. To pozwala sprawniej reagować na występujące awarie i działać prewencyjnie.

Aby osiągnąć zrównoważoną produkcję, trzeba optymalnie zintegrować systemy technologii informacyjnej wraz z systemami technologii operacyjnej. A to wymaga chociażby opracowania inteligentnej platformy przemysłowej, która będzie stanowić oś systemu automatyki. Na skutek tego pełne zintegrowanie wszystkich procesów biznesowych w oparciu o wymianę danych jest do uzyskania!

Osiągnięcie założeń zrównoważonej produkcji to konieczność m.in. dokładnej analizy specyfiki przedsiębiorstwa, jego realnych wymagań, czy spraw finansowych itp.

W tych sprawach zawsze możesz liczyć na pomoc ekspertów z katowickiej firmy RAControls. Są oni doświadczeni i wykwalifikowani. Ta firma z Katowic kooperuje ze znanymi markami, dzięki czemu ma dostęp do rozmaitych możliwości.

Doradcy przybliżą Ci szczegółowe informacje odnośnie tego rozwiązania i przedstawią możliwości jego wykorzystania w Twoim przedsiębiorstwie.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.