Co warto wiedzieć o młodzieżowym obozie językowym?

Written by

Wakacje to idealny czas na zabawę, ale również można poprzez zabawę się uczyć, dlatego też na https://www.kogis.pl/obozy są organizowane obozy językowe. Dobrze jest zatem bliżej poznać zalety tego rodzaju aktywności zorganizowanej dla młodzieży.

Co warto wiedzieć o obozach językowych dla młodzieży?

Przede wszystkim są to obozy skierowane dla dzieci i młodzieży w wieku od dziesięciu do szesnastu lat. Można się na tego rodzaju obozie nauczyć między innymi takiego języka jak:

– angielski,
– polski.

Dobrze jest też wspomnieć, że nauka języka polskiego na obozach jest świetnym rozwiązaniem dla obcokrajowców, wówczas dzieci mogą się nauczyć poprzez zabawę podstawowych zwrotów w języku polskim, które przydadzą się w późniejszym życiu.

Natomiast obozy młodzieżowe z języka angielskiego są prowadzone dla dzieci, które są na różnych poziomach umiejętności w wymowie, jak i w piśmie. Tym sposobem każde dziecko trafi do takiej grupy, która będzie idealnie dostosowana do jego umiejętności, przez co szybko odnajdzie się w zespole i z chęcią będzie chciało uczyć się nowych rzeczy.

Gdzie odbywają się obozy językowe i jak będzie wykładany język?

Obozy językowe dla młodzieży odbywają się nad morzem, jak i nad jeziorem, dzięki czemu dzieci mogą w pełni korzystać z lata, jednocześnie też się ucząc. Język angielski będzie wykładany za pomocą różnych zabaw, będą również prowadzone konwersacje, dzięki którym dzieci w szybki i prosty sposób zrozumieją wszystkie słowa. Należy też dodać, że dzieci będą pisały listy do swoich zagranicznych nowo poznanych koleżanek, co usprawni ich gramatycznie. Dlatego też obozy językowe dla dzieci i młodzieży są także świetną szkołą, w której dzieci będą się same rwały do nauki.

Jaki jest przewidziany nocleg dla dzieci?

Dzieci są zakwaterowane w ośrodkach, które znajdują się praktycznie przy samej plaży. Pokoje są z reguły trzy osobowe i każdy z pokoi ma prywatną łazienkę. Wszystkie meble są dostosowane dla dzieci i nie ma obaw o ich bezpieczeństwo. Cały teren ośrodka jest ogrodzony, przez co uczestnicy obozu mogą bez żadnego zagrożenia spędzać czas aktywnie i korzystać ze świeżego powietrza. Na terenie znajduje się też boisko, z którego dzieci mogą korzystać.

Jak dojechać na obóz?

Na obóz można dojechać prywatnym samochodem lub też jest przewidziany dodatkowo płatny dojazd kolonialny. Gdy dziecko ma jechać dojazdem kolonialnym, to będzie to pociąg, bus lub autokar. Co ważne, to dziecko, które jedzie razem z grupą, ma zapewniony dojazd także powrotny. Ceny za taki dojazd grupowy zależą od odległości.
Dobrze jest też wspomnieć, że rodzic powinien dostarczyć dziecko przed noclegiem, co byłoby najkorzystniejsze, gdyż wówczas będzie mógł taki uczestnik zintegrować się już wieczorem z resztą uczestników.

Należy pamiętać, że obozy są z reguły organizowane na siedem lub dziesięć noclegów, dzięki czemu można długość pobytu dziecka dostosować do jego potrzeb i możliwości oraz wieku. Rodzice mają również podany numer do danego opiekuna i w razie potrzeby można dzwonić.

Article Categories:
Turystyka

Comments are closed.