Kolonia ekologiczna, przyszłość nadchodzi już dziś

Written by

W dobie dzisiejszych czasów i ogromnych katastrof ekologicznych, każdy w głowie powinien zrobić swój własny „rachunek sumienia” i zastanowić się w jakim stopniu przyczynił się do takiej, a nie innej sytuacji klimatycznej. W mediach pojawia się co raz więcej nowych wiadomości w jaki sposób możemy zahamować skutki globalnego ocieplenia. Najważniejsze jest uświadamianie! I właśnie to uświadamianie powinniśmy zacząć od naszych dzieci. Dzieciaki są naszą przyszłością i dlatego powinniśmy w sposób mądry i rozsądny uczyć je jak ekologicznie żyć.

Patrząc na trendy związane z ekologią, biura podróży poszły za ciosem i stworzyły kolonie ekologiczne. Jest to świetna idea, powstała dla najmłodszych.

Kolonie ekologiczne mają na celu oswojenie dzieci z naturą oraz pokazanie im jak świat jest dla nas ważny. Najlepsi opiekunowie i wychowawcy uczą dzieciaki odpowiedzialnych zachowań mających przynieść korzyści dla naszej planety. W planie kolonie ekologicznych najmłodsi poznają terminy takie jak eko, ekolog czy ekologia. Ciekawymi zajęciami jest na przykład tworzenie zabawek ze zużytych butelek.

Podczas trwania koloni ekologicznej nasze pociechy mogą zdobyć wiedzę taką jak na przykład: wytwarzanie papieru, ile potrzeba drzew do produkcji określonej liczby kartek. Są to zajęcia bardzo ciekawe i przydatne. Jesteśmy przekonani, że zainteresowałyby niejednego dorosłego.

Oczywiście oprócz zajęć dydaktycznych w formie zabawy, uczestnicy maja również mnóstwo czasu wolnego na gry i zabawy relaksacyjne. Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu i z maksymalnym wykorzystaniem infrastruktury. Również na koloniach o takim profilu nie może zabraknąć zwierząt, zazwyczaj ośrodki w których dzieciaki są zakwaterowane, mają własne stajnie, zagrody czy boksy dla zwierząt. Naszym zdaniem jest to ogromny atut kolonii ekologicznych, dzieciaki kochają zwierzęta, a możliwość obcowania z nimi oraz ich pielęgnowania zapewne spodoba się każdemu z małych ekologów.

Kolonia ekologiczna to świetny pomysł na pierwszy samotny wyjazd malucha. Dzieciaki zostają przydzielane do odpowiednich grup rówieśniczych i zawsze się w nich odnajdują.

Zapewniamy, że podczas trwania kolonii ekologicznych maluszki nie mają czasu na tęsknotę za rodzicami, są po prostu zbyt zajęte świetną zabawą.

Wczasy w postaci kolonii ekologicznych są organizowane w specjalnie przystosowanych ośrodkach z największymi udogodnieniami dla uczestników. Dzieciaki zazwyczaj mają na terenie kompleksu do dyspozycji place zabaw, boiska, stoły do ping ponga, sale zabaw i inne ciekawe atrakcje.

Oprócz zajęć w ośrodku i dookoła niego uczestnicy kolonii ekologicznych odwiedzają bardzo ciekawe lokalne miejsca. Są to zazwyczaj baseny, aqua parki, muzea czy ogrody. Wszystkie wycieczki fakultatywne są starannie przygotowywane przez organizatorów.

Koszt kolonii ekologicznych zazwyczaj waha się od 1800zł do 2500zł. Wszystko zależy od tego jaki wybieramy region czy organizatora.

Polecamy kolonie ekologiczną dla wszystkich tych co kochają przyrodę, świat oraz zwierzęta.

Życzymy udanych eko-wakacji.

Article Categories:
Turystyka

Dodaj komentarz